First slide

Dünya çempionatının təqvimi - SİYAHI

20 Nov 2022 rating_stars rating_stars rating_stars rating_stars rating_stars

Bu gün futbol üzrə 22-ci dünya çempionatı başlayacaq.

Press.az xəbər verir ki, planetin ən güclü adı uğrunda mübarizə aparacaq 32 komanda Qətərdə toplaşıb.

29 gün davam edəcək mundialda 64 oyun keçiriləcək. Komandalar öncə hərəsində 4 iştirakçı olmaqla 8 qrupda yarışacaq. Hər qrupun iki ən yaxşısı 1/8 finaldan mübarizəni davam etdirəcək.

DÇ-2022-nin təqvimi
Qrup mərhələsi
A qrupu
I tur, 20 noyabr

20:00. Qətər – Ekvador (“Al Bayt” stadionu)
21 noyabr
20:00. Seneqal – Niderland (“Al Tumama” stadionu)
II tur, 25 noyabr
17:00. Qətər – Seneqal (“Al Tumama” stadionu)
20:00. Niderland – Ekvador (“Xalifa” stadionu)
III tur, 29 noyabr
19:00. Niderland - Qətər (“Al Bayt” stadionu)
19:00. Ekvador – Seneqal (“Xalifa” stadionu)

B qrupu
I tur, 21 noyabr
17:00. İngiltərə - İran (“Xalifa” stadionu)
23:00. ABŞ - Uels (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
II tur, 25 noyabr
14:00. Uels - İran (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
23:00. İngiltərə - ABŞ (“Al Bayt” stadionu)
III tur, 29 noyabr
23:00. Uels – İngiltərə (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
23:00. İran – ABŞ (“Al Tumama” stadionu)

C qrupu
I tur, 22 noyabr
14:00. Argentina – Səudiyyə Ərəbistanı (“Lusail” stadionu)
20:00. Meksika – Polşa (Stadion 974)
II tur, 26 noyabr
17:00. Polşa - Səudiyyə Ərəbistanı (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
23:00. Argentina – Meksika (“Lusail” stadionu)
III tur, 30 noyabr
23:00. Polşa – Argentina (Stadion 974)
23:00. Səudiyyə Ərəbistanı – Meksika (“Lusail” stadionu)

D qrupu
I tur, 22 noyabr
17:00. Danimarka – Tunis (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
23:00. Fransa - Avstraliya(“Al Janub” stadionu)
II tur, 26 noyabr
14:00. Tunis - Avstraliya(“Al Janub” stadionu)
20:00. Fransa – Danimarka (Stadion 974)
III tur, 30 noyabr
19:00. Tunis – Fransa (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
19:00. Avstraliya– Danimarka (“Al Janub” stadionu)

E qrupu
I tur, 23 noyabr
17:00. Almaniya – Yaponiya (“Xalifa” stadionu)
20:00. İspaniya - Kosta-Rika (“Al Tumama” stadionu)
II tur, 27 noyabr
14:00. Yaponiya - Kosta-Rika (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
23:00. İspaniya – Almaniya (“Al Bayt” stadionu)
III tur, 1 dekabr
23:00. Yaponiya – İspaniya (“Xalifa” stadionu)
23:00. Kosta-Rika – Almaniya (“Al Bayt” stadionu)

F qrupu
I tur, 23 noyabr
14:00. Mərakeş – Xorvatiya (“Al Bayt” stadionu)
23:00. Belçika – Kanada (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
II tur, 27 noyabr
17:00. Belçika - Mərakeş (“Al Tumama” stadionu)
20:00. Xorvatiya – Kanada (“Xalifa” stadionu)
III tur, 1 dekabr
19:00. Xorvatiya – Belçika (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
19:00. Kanada - Mərakeş (“Al Tumama” stadionu)

G qrupu
I tur, 24 noyabr
14:00. İsveçrə - Kamerun (“Al Janub” stadionu)
23:00. Braziliya – Serbiya (“Lusail” stadionu)
II tur, 28 noyabr
14:00. Kamerun – Serbiya (“Al Janub” stadionu)
20:00. Braziliya - İsveçrə (Stadion 974)
III tur, 2 dekabr
23:00. Kamerun – Braziliya (“Lusail” stadionu)
23:00. Serbiya - İsveçrə (Stadion 974)

H qrupu
I tur, 24 noyabr
17:00. Uruqvay - Cənubi Koreya (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
20:00. Portuqaliya – Qana (Stadion 974)
II tur, 28 noyabr
17:00. Cənubi Koreya – Qana (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
23:00. Portuqaliya - Uruqvay (“Lusail” stadionu)
III tur, 2 dekabr
19:00. Cənubi Koreya – Portuqaliya (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
19:00. Qana – Uruqvay (“Al Janub” stadionu)

1/8 final
3 dekabr
49) 19:00. A1 – B2 (“Xalifa” stadionu)
50) 23:00. C1 – D2 (“Ahmad Bin Ali” stadionu)
4 dekabr
52) 19:00. D1 – C2 (“Al Tumama” stadionu)
51) 23:00. B1 – A2 (“Al Bayt” stadionu)
5 dekabr
53) 19:00. E1 – F2 (“Al Janub” stadionu)
54) 23:00. G1 – H2 (Stadion 974)
6 dekabr
55) 19:00. F1 – E2 (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
56) 23:00. H1 – G2 (“Lusail” stadionu)

1/4 final
9 dekabr
58) 19:00. 53-cü oyunun qalibi - 54-cü oyunun qalibi (“Edyukeyşn Siti” stadionu)
57) 23:00. 49-cu oyunun qalibi - 50-cı oyunun qalibi (“Lusail” stadionu)
10 dekabr
60) 19:00. 55-ci oyunun qalibi - 56-cı oyunun qalibi (“Al Tumama” stadionu)
59) 23:00. 51-ci oyunun qalibi - 52-ci oyunun qalibi (“Al Bayt” stadionu)

1/2 final
13 dekabr
61) 23:00. 57-ci oyunun qalibi - 58-ci oyunun qalibi (“Lusail” stadionu)
14 dekabr
62) 23:00. 59-cu oyunun qalibi - 60-cı oyunun qalibi (“Al Bayt” stadionu)

3-cü yer uğrunda oyun
17 dekabr
63) 19:00. 61-ci oyunun məğlubu – 62-ci oyunun məğlubu (“Xalifa” stadionu)

Final
18 dekabr
64) 19:00. 61-ci oyunun qalibi – 62-ci oyunun qalibi (“Lusail” stadionu)

Oxşar xəbərlər
OTACI