First slide

V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında ölkəmizi onlar təmsil edəcək - Siyahı

04 Aug 2022 rating_stars rating_stars rating_stars rating_stars rating_stars

Türkiyənin Konya şəhərində V İslam Həmrəyliyi Oyunlarında iştirak edəcək Azərbaycan idmançıları müəyyənləşib.

Press.az xəbər verir ki, bu barədə Gənclər və İdman Nazirliyi məlumat yayıb.

Bildirilib ki, Azərbaycan qardaş ölkəyə 281 idmançı ilə yollanacaq.

Ağır atletika

1) Anastasiya Moum

2) Nazilə İsmayılova

3) Kamran İsmayılov

4) İsa Rüstəmov

5) Dadaş Dadaşbəyli

6) Əli Şükürlu

7) Füqan Əliyev

8) Paşa İbrahimli

9) Tehran Məmmədov

10) Elnurə Abbasova

Atıcılıq

1) Tamerlan Məmmədov

2) Cavid Həsənov

3) Alina Rəfixanova

4) Aydan Babayeva

5) Aydan Camalova

6) Ramil Rüstəmzadə

7) Əli Hüseynli

8) Sevda Nəcəfova

9) Regina Meftahətdinova

10) Nurlana Cəfərova

11) Fuad Qurbanov

12) Niyaz Ağazadə

Atletika

1) Nazim Babayev

2) Aleksis Kapello

3) Anna Skidan

4) Əlhəm Nağıyev

5) Yelena Pextireva

6) Yekaterina Sarıyeva

Basketbol (3x3) (qadınlar)

1) Renara Hayes

2) Tatyana Deniskina

3) Ulyana Dina

4) Aleksandra Mollenhoyer

Basketbol (3x3) (kişilər)

1) Orxan Hacıyev

2) Zaur Paşayev

3) Endər Poladxanlı

4) Amil Həmzəyev

Cüdo

1) Könül Əliyeva

2) Nərgiz Hacıyeva

3) Günel Həsənli

4) Telman Vəliyev

5) Südabə Ağayeva

6) Səbinə Əliyeva

7) Gültac Məmmədəliyeva

8) Leyla Əliyeva

9) İmran Yusifov

10) Elmar Qasımov

11) Zelim Tckayev

12) Nəriman Mirzəyev

13) İbrahim Əliyev

14) Balabəy Ağayev

Futbol

1) Rza Cəfərov

2) Sahib Həsənov

3) Rüstəm Samiqullin

4) David Orucov

5) Cəlal Hüseynov

6) Şirxan Həsənzadə

7) Abdulla Rzayev

8) Mirəli Əhmədov

9) İbrahim Ramazanov

10) Nihad Qurbanlı

11) Ədilxan Qarəhmədov

12) Ramin Nəsirli

13) Veysəl Rzayev

14) Camal Cəfərov

15) Samir Məhərrəmli

16) Murad Xaçayev

17) Rüfət Abdullazadə

18) Nazim Həsənzadə

19) Vüsal Qənbərov

20) İsmayıl İbrahimli

21) Samir Abdullayev

22) Nəriman Axundzadə

23) Mehrac Baxşəli

Güləş

1) Elis Manolova

2) Sabah Şəriəti

3) Arif Niftullayev

4) Məhəmməd Əhmədiyev

5) Rafiq Hüseynov

6) Sənan Süleymanov

7) Ülvü Qənizadə

8) Həsrət Cəfərov

9) Taleh Məmmədov

10) Murad Məmmədov

11) Eldəniz Əzizli

12) Rahid Həmidli

13) İslam İlyasov

14) Osman Nurməhəmmədov

15) Abubakr Abakarov

16) Hacımurad Ömərov

17) Turan Bayramov

18) Əsgər Məmmədəliyev

19) Hacı Əliyev

20) İslam Bazarqanov

21) Əliabbas Rzazadə

22) Tetiana Omelçenko

23) Gözəl Zutova

24) Jalə Əliyeva

25) Alyona Kolesnik

26) Elnurə Məmmədova

27) Leyla Qurbanova

28) Mariya Stadnik

Gimnastika

İdman gimnastikası

1) Mənsum Səfərov

2) Nikita Simonov

3) İvan Tixonov

4) Milana Minakovskaya

5) Samirə Qəhrəmanova

Aerobika

1) Xoşqədəm Quliyeva

2) Mədinə Mustafayeva

3) Vladimir Dolmatov

Bədii gimnastika

1) Dərya Sorokina

2) Zöhrə Ağamirova

3) İlona Zeynalova

4) Kamilə Əliyeva

5) Ləman Əlimuradova

6) Güllü Ağalarzadə

7) Yelizaveta Luzan

8) Zeynəb Hümmətova

9) Alina Gözəlova

Həndbol (qadınlar)

1) Milica Qarbavcevic

2) Milana Rzayeva

3) İrina Mixalkoviç

4) Yelizaveta Səlimova

5) Sabina Smagina

6) Vlada Kozmina

7) Ülviyyə Şərifova

8) Günel Əliyeva

9) Minayə Məmmədova

10) Azaliya Həsənova

11) Elnarə İbrahimova

12) Rəna Həsənova

13) Alyona Barbakadze

14) Kamilə Bayramova

15) İranə Şükürova

16) Mədinə Musayeva

Həndbol (kişilər)

1) Rəsul Şərifi

2) Sabir Nəzərəliyev

3) Vadim Skrebtsov

4) Elşad Məmmədyarov

5) Nicat Əzizov

6) Cavid İsmayılov

7) Ramazan Muradov

8) Emin Aydəmirov

9) Hüseyn Aydəmirov

10) Üzeyir Səlimov

11) Aleksandr Serqunin

12) Kamran Məmmədov

13) Ruslan İsmayılov

14) Röyal Əliyev

15) Elgün Məmmədrəhimov

16) Elnur Cahangirov

Karate

1) Mədinə Sadıqova

2) Rövşən Əliyev

3) İsmayıl Quliyev

4) Zəhra Qurbanzadə

5) İrina Zaretska

6) Ayla Rzazadə

7) Fəridə Əliyeva

8) Asiman Qurbanlı

9) İnci Əzizova

10) Tural Balcanlı

11) Roman Heydərov

12) Pənah Abdullayev

13) Fərid Ağayev

14) Tural Ağalarzadə

15) Əminağa Quliyev

Kikboksinq

1) Mahmud Hüseynov

2) Esmira Məmmədova

3) Elvin Ağayev

4) Pərvin Heydərov

5) Fərid Ağamoğlanov

6) Amil Məmmədov

7) Tülün Ələkbərova

8) Aysu Dəvrişova

9) Fəridə Abdullayeva

10) Bəhram Rəcəbzadə

11) Surət Qarayev

12) Bəybala Quliyev

13) Elcan Alkişiyev

14) Saqi Salehli

15) Elxan Əliyev

16) Rəhim Əliyev

17) Qəşəm Məmmədov

18) Arzuman Qədimov

19) Ramiz Məmmədov

20) Qiyas Şahmərdanov

21) Anar Məmmədov

22) Camal Məmmədov

23) Nihad Tağızadə

24) Ramal Aslanov

Qılıncoynatma

1) Sevil Bünyatova

2) Kənan Əliyev

3) Barat Quliyev

4) Ruslan Həsənov

5) Palina Kaspiaroviç

6) Səbinə Kərimova

7) Valeriya Bolşakova

8) Anna Başta

Oxatma

1) Yaylagül Ramazanova

2) Svetlana Simonova

3) Nəzrin Zamanova

4) Aleksey Kopnin

5) Zaur Qəhrəmanov

6) Məhəmmədəli Əliyev

Para-oxatma

1) Azadə Abdullayeva

2) Şahin Cabbarov

3) Vüsal Kazımov

4) Əli Nəbiyev

5) Cahan Musayev

Para-aletika

1) Hüseyn Həsənov

Para-üzgüçülük

1) Könül Süleymanova

Para-stolüstü tennis

1) Dinarə Sunçeleya

Stolüstü tennis

1) Ləman Əbdülhəmidova

2) Adil Əhmədzadə

3) Nihad Məmmədov

4) Vəzir Allahverdiyev

5) Emin Məmmədov

6) Zemfira Mikayılova

7) Mərziyyə Nurmətova

8) Nəzakət Qarayeva

Taekvondo

1) Səidə Əliyeva

2) Fatimə Məcidova

3) Röya Hacıyeva

4) Minayə Əkbərova

5) Patimat Abakarova

6) Fəridə Əzizova

7) Səyyad Dadaşov

8) Qaşım Maqomedov

9) Pərviz İskəndərov

10) Cavad Ağayev

11) Məhəmməd Məmmədov

12) Taleh Süleymanov

13) Milad Beigi Hərçəqani

14) Radik İsayev

Velosiped

1) Şahin Eyvazov

2) Nəcəf Bağırov

3) Ayan Xankişiyeva

4) Lalə Əbdürrəhmanova

5) Viktoriya Sidorenko

6) Əli Qurbanov

7) Elgün Əlizadə

8) Musa Mikayılzadə

9) Elçin Əsədov

10) Əmral Abduləzizli

Voleybol (qadınlar)

1) Şəfaqət Alışanova

2) Olena Xarçenko

3) Ayşən Əbdüləzimova

4) Yelizaveta Ruban

5) Nilkalina Başnakova

6) Kseniya Pavlenko

7) Kristina Besman

8) Mariya Kirilyuk

9) Marqarita Stepanenko

10) Bəyaz Əliyeva

11) Aynur İmanova

12) Valeriya Kondratyeva

13) Anastasiya Mertsalova

14) Yuliya Kərimova

Voleybol (kişilər)

1) Mais Verdizadə

2) Andrey Melnikov

3) Mirhasil Seyidov

4) Vüqar Bayramov

5) Emil Abdullayev

6) Mərdan Məmmədov

7) Yeqor Nikulenko

8) Cavid Süleymanov

9) Tural Həsənli

10) Andrey Vasilenko

11) Dmitri Baranov

12) Kənan Allahverdiyev

13) Aqil Ağazadə

14) Ramazan Ağabəyov

Üzgüçülük

1) Aysel Səfərova

2) Selcan Əbdürəhmanlı

3) Nihad Yusibov

4) Vəli İsrafilov

5) Əbdürrəhman Rüstəmov

6) Rəşad Əliquliyev

7) Ramil Vəlizadə

8) Fatimə Alkərəmova

9) İlahə Rəciyeva

10) Ayan Kələntərova

11) Məryəm Şeyxəlizadəngah

Oxşar xəbərlər
OTACI