First slide

Ölkə birinciliyinə yekun vurulub

16 Jan 2022 rating_stars rating_stars rating_stars rating_stars rating_stars

Cüdo üzrə yeniyetmələr arasında ölkə birinciliyi başa çatıb.

Press.az xəbər verir ki, bu gün oğlanlar arasında -55 kq (61 nəfər), -73 kq (44 nəfər), +90 kq (24 nəfər), qızlar arasında isə -44 kq (7 nəfər), -57 kq (10 nəfər), +70 kq (5 nəfər) çəki dərəcələrində görüşlər keçirilib.

Üçüncü yarış gününün qalib və mükafatçılarının siyahısını təqdim edirik:

-44 kq

Qasımzadə Xumar – 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
İspəndiyarova Rəvanə - Mingəçevir şəhəri
Əliyeva Lalə - Səlyan rayonu
Baxşıyeva Sədaqət - 2 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-55 kq

Nəcəfov Fikrət - 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Qarayev Fərid – Gəncə şəhəri
Oruczadə Şahin – 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Şərifov Xanəhməd - 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-57 kq

Atazadə Telli - 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi, Sumqayıt şəhəri
Əliyeva Kəmalə - Gəncə şəhəri
Əliyeva Fatimə - 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Hüseynova Zəhra – Sumqayıt İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

+70 kq

Süleymanova Nigar – Neftçi İdman klubu
Hacıverdiyeva Firuzə - Neftçi İdman klubu
Əliyeva Səmayə - 1 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi

-73 kq

Əliyev Süleyman - 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Hacızade Əli – 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Şamil Tuncay - 10 nömrəli Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Tarquliyev Nahid – Neftçi İdman Klubu

+90 kq

Əhmədov Ramazan - 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Sarıoğlu Zaur – Respublika Olimpiya İdman Liseyi
Səmədli Rəsul - 2 nömrəli Respublika İxtisaslaşdırılmış İdman Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi
Ömərov İbrahimxəlil – Siyəzən-Neftçi klubu

Ümumi komanda hesabında 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyyatları Uşaq Gənclər İdman Məktəbi (Bakı şəhəri) birinci yer, “Neftçi” klubu ikinci yer, 1 nömrəli Təhsil Respublika İdman Mərkəzi (Sumqayıt) üçüncü yer tutub.

Xatırladaq ki, yeniyetmə cüdoçuların Azərbaycan birinciliyi üzrə yarışlarda ümumilikdə 514 idmançı (439 oğlan, 75 qız) medallar uğrunda mübarizə aparıb.

Oxşar xəbərlər
Category news

tr_star

28 May 2022

OTACI